Pozvánka na Tour de Brdy 8.závod Galaxy série 5.10.2013

Závod Tour de Brdy je každoročním rozloučením s cyklistickou sezónou a jsou připraveny i nové trasy pro kategorie MTB, kde se již nyní registrováno na 200 startujících.Tradiční trasa pro MTB a silničáře je na 67 km a kratší trasa je pouze pro MTB kola a měří 28 km. 
Do Galaxy série jsou zařazeny jen závody na MTB. 

7. ročník cyklomaratonu okolo Brd bude opět se startem a cílem ve Strašicích, které jsou partnerem tohoto závodu.

Ze Strašic se cyklisté vydají v sobotu 5. října ve 13.00  hodin cyklostezkou směrem na Těně, Zaječov, Obecnici, Láz, Nepomuk, kde bude občerstvovací stanice. Dále pokračují cyklisté přes na Padrťské rybníky, kde se trasa rozdvojuje. Trasa pro MTB vede po značené cyklotrase po hrázi rybníka a silniční kola mají objízdnou trasu po silnici. Obě trasy se setkají ve stoupání do Trokavce, kde trasa pokračuje přes Skořice a dále lesní cestou Vlásenka a Josefka k Zámečku a do Strašic. Příjezd do cíle u restaurace Berten je veden přes bývalá kasárna s náročným stoupáním po hrubých kostkách, kde by se často také rozhodne o vítězi. Kratší trasa na 28 km je do poloviny stejná s dlouhou trasou, ale z obce Zaječov se vrací terénem zpět do Strašic. Závody dětí proběhnou v prostoru startu a cíle po odstartování hlavní kategorie ve 13.10 hodin. Pro děti od 6 do 14let bude připraven 1 km dlouhý okruh, který pojedou vícekrát podle kategorií. Pro diváky i účastníky bude možnost vyzkoušet nové modely kol od firmy Galaxy a Scott, mimořádně bude otevřené muzeum dopravy a muzeum středních Brd.

 

Vítězství z loňského roku obhajuje v silniční kategorii Rostislav Krotký ( AC SPARTA PRAHA) a na horském kole byl nejrychlejší Tomáš Kozák ( Hepos Plzeň).

Absolutní vítězové ze silnice i MTB si odvezou 5000, – Kč, 3000,- Kč, 2000,- Kč. Vítězové jednotlivých kategorií (25 kategorií) dostanou mimo jiné originální medaile od firmy Betatech Rokycany. Každý včas přihlášený startující dostane praktický startovní dárek a občerstvení v cíli, kde bude výběr ze 3 jídel v cyklorestauraci Berten ve Strašicích. Na závěr závodu bude losována tombola pro všechny zúčastněné.

 

Závod je také součástíGalaxy série, registrace probíhá on-line na  www.galaxy-serie.cz a na //registrace.sportsoft.cz/registration.aspx?e=400. Konec předběžných přihlášek se slevou je již  1.10. 2013.

 

Historičtí vítězové Tour de Brdy:

2012 – Rostislav Krotký (AC SPARTA PRAHA), 2.Adam Homolka, 3. František Paďour/ 1.MTB Tomáš Kozák

2011 – Jiří Bareš (ASC Dukla Praha), 2.Milan Kadlec, 3.Lukáš Smola/ 1.MTB Tomáš Kozák 2010 – Ondřej Cink – (Merida) 2. Milan Kadlec, 3. Jiří Hudeček

2009 – Rostislav Krotký (AC SPARTA PRAHA), 2. Michal Kesl, 3. Richard Faltus

2007 – Zdeněk Křížek( AC SPARTA PRAHA), 2.Roman Hanzelín, 3. FrantišekRaboň

2004 -  Radek Bečka AC SPARTA PRAHA,  MTB

 


 

zpět