High Point Stevens MTB maraton 2023 v Sušici vyhrál Jiří Reeh

V sobotu 26. 8. 2023 proběhl v Sušici již šestý ročník High Point Stevens MTB maratonu - 2. závod Galaxy Stevens série 2023. Závod již tradičně pořádá High Point bike team Sušice za pomoci pořadatelů z řad dobrovolníků. Navzdory předpovědi počasí pořadatelům přálo a celý den panovala přátelská atmosféra. Změna zázemí závodu na Sušický letní bazén se setkala s kladným ohlasem. Celou akci pak profesionálně moderoval známý barman Tomáš Kubíček.

V dopoledních hodinách proběhly dětské závody, kterých se v jednotlivých kategoriích celkově zúčastnilo 45 dětí. Trať byla tradičně rozprostřena v lesoparku luh asi 300 m od zázemí. Měla tři úrovně obtížnosti dle věku závodníků a obsahovala šotolinové úseky, které byly doplněny technickým lesními pasážemi.

V 12:30 odstartoval hlavní závod na dlouhé trati maratonu. Čekalo na ně 50 pravých bikových kilometrů s celkovým převýšením 1300 m. Dvoukolový závod se až na dvoukilometrový asfaltový úsek celý odehrává v terénu okolí vrchu Svatobor. Nejrychleji tratí prolétl Jiří REEH z teamu Galaxy CykloŠvec Stevens High point a v ženách Kateřina JEŽKOVÁ z teamu XTERA Litoměřice.

O čtvrt hodiny později proběhl start krátké tratě maratonu. Na ně čekalo 32 kilometrů s převýšením 800 m. Závod se jede po stejné trati jako dlouhá trasa, ale je pouze jednokolový.  Nejrychleji trať prolétl z týmu Šumava Riders Miroslav MACH a z žen Veronika VLČKOVÁ z Domažlic.

Výsledky: zde

Po závodech v cíli panovala přátelská atmosféra a od většiny závodníků byl závod velmi kladně hodnocen. A tak na závěr vyslovil přání, aby se ve stejné atmosféře a s větší účastí všichni setkali v roce 2024.

Rádi bychom poděkovali všem sponzorům, bez jejichž příspěvku nebo pomoci by nebylo možné Sušický High Point Stevens MTB Maraton 2023 uspořádat: Město Sušice, CYKLOŠVEC s.r.o., High point - Sport Schwarzkopf s.r.o., SPAK foods s.r.o., Sušické lesy a služby s.r.o., Pekařství Rendl, Městská policie Sušice, OP Kola - Pavel Oudes, Tomáš Kubíček, Sportovišti sušice, Bücheler a.s., Avalon s.r.o.

V neposlední míře naše poděkování směřuje všem těm, kteří nám pomohli z organizací závodu. Hlavně všem těm lidičkám, co vydrželi stát na těch křižovatkách a cestičkách někde v lese. Bez jejich obětavé pomoci by to nešlo.

Ještě jednou díky a doufáme, že se uvidíme i v roce 2024.

DÍKY MOC Šampon, Ducháček, Dlouhán

Fotogalerie ze závodu: zde 


Fotogalerie

zpět