Galaxy CykloŠvec maraton - úvodní díl Galaxy série se jel v Tálíně

Úvodní díl Galaxy série se jel v Tálíně


Na dvaasedmdesát kilometrů dlouhé trati v Píseckých horách vyhráli Fabišovský a Polívková.

Do malebné vesničky Tálín a také přírodního parku Písecké hory zavítal první závod Galaxy série 2012. Závodu s příjemnou atmosférou podniku pořádaného srdcem se aktivně zúčastnilo celkově přes pět stovek startujících.

Účastníci Galaxy-CykloŠvec Maratonu Tálín měli na výběr z tratí dvou délek. Myšleno přitom bylo i na děti, které si mohly zazávodit v několika kategoriích dle věku. Počasí v sobotu 21. dubna cyklistům přálo a protože závod na 72 kilometrů byl kromě Galaxy série zařazen i do iVelo Bikemarathon série, přitáhl úvod Galaxy série na start ke známému tálínskému rybníku celou řadu kvalitních závodníků.

Trasa Galaxy-CykloŠvec Maratonu Tálín je z velké části známa účastníkům dřívějšího pohárového maratonu, který se jezdíval v Písku – Semicích. Typické jsou pro ni široké lesní cesty, které nahrávají rychlému průběhu závodu. Trať ale zavedla bikery i na jezdivé pěšinky nebo na technicky náročnější úseky ve smyslu výjezdů i sjezdů – tak jako tomu bylo například v okolí nejvyššího bodu závodu, Velkého Mehelníku. Celkově na 72 kilometrech nastoupali účastníci přes 1500 výškových metrů.

Závodníci s růžovými startovními čísly, kteří byli přihlášeni na nejdelší dvaasedmdesátikilometrovou trať, se na start vydali z tálínské návsi v půl jedenácté dopoledne. Poměrně záhy po startu zamířila trať z vedlejší asfaltové cesty do lesa a již během prvního stoupání se začalo startovní pole dělit ostrým závodním tempem. Na čele v průběhu závodu vykrystalizovala vyrovnaná trojice bikerů, kteří společně dorazili až do cílového Tálína. V těsném finiši zvítězil Ladislav Fabišovský z týmu Madeta Fitness Specialized před Davidem Knížetem (Toyota Dolák MTB Team) a Pavlem Žákem (Bike Triatlon Morkovice), kterého mohlo těšit alespoň vítězství v kategorii.

Kategorii žen vládla již od startu zkušená matadorka bikemaratonských tratí Kája Polívková (Trek Salomon). Na druhém místě přijela do cíle Jana Martínková (Cyklotrenink.com) a jako třetí žena v pořadí přijela do cíle Jana Matlášková (Galaxy CykloŠvec).

Závodilo se ale i na kratší trati, jež byla vypsána na jediný okruh a měřila tudíž 38 kilometrů. Jako první přijel do cíle Jan Kučera (Inkospor) a mezi ženami zvítězila Anna Kolářová (Catus Bike Team).

Po závodě a vyhlášení výsledků byla připravena bohatá tombola, vystoupení mažoretek a na závěr příjemně stráveného dne v Tálíně nemohla chybět večerní party. Galaxy série 2012 pokračuje za necelý měsíc 19.5. v Prachaticích – více informací naleznete na webu Galaxy série www.galaxy-serie.cz a nebo na jejím Facebooku.

 

Foto: Mirek Chládek, mirek.freebox.cz


Výsledky

72 km – muži (absolutní pořadí)
1. FABIŠOVSKÝ Ladislav (Madeta Fitness Specialized) 2:44:49.2
2. KNÍŽE David (Toyota Dolák MTB Team) +0:00:00.7
3. ŽÁK Pavel (Bike Triatlon Mozkovice) +0:00:02.2
4. VEVERKA Vlastimil (Cyklomax - Rock Machine) +0:00:37.1
5. NEHONSKÝ Zdeněk (Kalas Racing Team) +0:00:39.7

72 km – ženy (absolutní pořadí)
1. POLÍVKOVÁ Kája (Trek Salomon) 3:24:59.3
2. MARTÍNKOVÁ Jana (Cyklotrenink.com) +0:11:07.7
3. MATLÁŠKOVÁ Jana (Galaxy CykloŠvec) +0:14:10.0
4. VAŇKOVÁ Tereza (MKV Sport) +0:22:17.0
5. CHLUSTINOVÁ Ivana (Explosiw Bike Team) +0:24:41.2

38 km – muži (absolutní pořadí)
1. KUČERA Jan (Inkospor) 1:30:39.2
2. KLEE Dominik (www.atterbiker.at) +0:00:55.2
3. ANDRLE David (Velosport Valenta Scott Team) +0:01:23.5

38 km – ženy (absolutní pořadí)
1. KOLÁŘOVÁ Anna (Catus Bike Team) 1:54:40.8
2. VORÁČKOVÁ Dominika (Ski klub Šumava) +0:00:26.8
3. CESNAKOVÁ Milena (Chýnov) 0:00:38.2

 

Kompletní výsledkové listiny naleznete na //sportsoft.cz/cs/zavod/overview/649


Tomáš Gladiš

převzato z MTBS.CZ
zpět

2022