1. závod Galaxy série 2016 ENERVIT 50 PODRALSKO již v sobotu 16.4.

 Maraton ENERVIT 50 PODRALSKO odstartuje již v sobotu 16.4.2016, v pravé poledne z Osečné.

      Na co se mohou závodníci těšit? Maraton je prvním rokem zařazen do GALAXY SÉRIE a je jeho první zastávkou. Díky tomu  doznala původní trať změny a hlavně se prodloužila na 58 km. Další novinkou je zařazení krátké trati na 25 km. Závodníci odstartují v aleji u hřbitova. Po 4 km jízdy zvlněným profilem, odbočí vlevo a projedou po zpevněné cestě 5 km Čertovým Žlebem. Na výjezdu na ně čeká občerstvovací stanice, kterou s největší pravděpodobností použijí až ve druhém kole. Zde odbočují vpravo a začínají stoupat v protisměru trati předešlých ročníků až ke křížku, kde se napojí na původní zaváděcí okruh a parádním sjezdem se přiblíží k památníku U Sochora. Zde opět vpravo a sjede se za Hamr na Jezeře, kde se trať napojí na cyklostezku, která závodníky z krátké trati 25 km přivede až k cíli. Dlouhá trať pokračuje do druhého okruhu, kde po občerstvení za Čertovým Žlebem se závodníci pustí do stoupání, kde na horizontu se jim odkryjí krásná panoramata Bezdězu a Ralska. Bývalým vojenským prostorem projedou krajem obce Hvězdov  a po odbočení vpravo budou míjet rybníky, které odbočením vlevo opustí a budou mířit znovu, ale tentokrát z druhé strany k památníku U Sochora. Zde odbočením vlevo se napojí na zaváděcí okruh a míří po cyklostezce do cíle, který je umístěn na školním hřišti ZŠ v Osečné. 

     Trať je technicky jednoduchá, připravená opravdu pro každého, kdo se chce na začátku sezóny svézt v hezkém prostředí bývalého vojenského prostoru Ralsko.

     Čas v cíli změří čipovou technologií osvědčená firma SPORT BASE. Výsledky jsou k dispozici po 20 minutách dojezdu do cíle. Občerstvení na trati i v cíli, včetně hodnotných cen pro vítěze zajišťuje firma ENERVIT. Zasycení v podobě gulášové polévky bude připraveno ve školní jídelně. Při čekání na vyhlášení nejlepších a tradiční tombolu, si mohou všichni změřit síly ve vloženém závodu GOLD SPRINT na stacionárních kolech. Odměnou pro nejrychlejší budou  cyklodresy od  firmy ALISY.

     Své děti nenechávejte doma. V Osečné bude pro ně připravený dětský závod. Mohou se zúčastnit děti ve věku od 2 do 14 let. Děti budou rozděleny do 13 kategorií. Tratě odpovídají délkou a technickou náročností jejich schopnostem.

    Předpověď slibuje slunečné a příjemně teplé počasí. Co více si přát pro pohodově strávenou sobotu plnou sportu? Na všechny cyklisty se těší team SpinFitu Liberec a GALAXY SÉRIE.

Pořadatelé se těší na všechny, kteří si do Osečné 16.4.2016 přijedou zazávodit. Více informací najdete na www.galaxy-serie.cz nebo www.spinfit.cz.

Druhý závod Galaxy série se jede 7.5.jako Galaxy CykloŠvec maraton Tálín tradičně v Píseckých horách. Info:www.galaxy-serie.cz  

zpět