Světlo Tour de France 3W

 

Logo Tour de France je možné vidět na stále větším množství cyklistického vybavení a doplňků, osvětlení nevyjímaje. Naším praktickým testem prošlo přední světlo s tříwattovou LED diodou.

Základem modelu Tour de France 3W je odolná konstrukce, využívající hliníkové slitiny, se šroubovanou přední i zadní částí. Výrobce myslel nejen na utěsnění, tedy odolnosti proti vniknutí vlhkosti, ale i na jednoduché ovládání. Rozměrné spínací tlačítko na zadní stěně je proto ideálně přístupné a snadno ovladatelné třeba i v tlustých zimních rukavicích. K napájení 3W LED diody slouží čtveřice mikrotužkových AAA baterií, umístěných v samostatném plastovém držáku, jenž se vsouvá zezadu do duralového pláště. Světlo nabízí dva režimy, a sice stálé svícení nebo blikání.

osvětlení na kolo Tour de France 3W

Použití celkem rozměrné paraboly a čiré optiky se promítlo do nadstandardního výkonu, samozřejmě vztaženo k celkovým nevelkým rozměrům světla. Ostrost světelného kužele je dobře použitelná i pro jízdu po zcela neosvětlené vozovce a dokonce jsme se světlem byli spokojeni také při jízdě v terénu. Šířka kužele sice není extra velká, ovšem jeho jednolitost s jen o něco málo výraznějším středem byly i v terénu naprosto bezproblémové, zvlášť třeba při kombinaci s výkonnější čelovkou. Ovšem je třeba počítat s tím, že režim blikačky nabízí stejnou intenzitu jako stálé svícení, takže v rámci ohledu k ostatním účastníkům provozu není od věci mít světlo při režimu blikačky o něco více sklopené směrem dolů. Z hlediska životnosti baterií patří testované světlo k průměru, nutností je však použití alkalických baterií. Ty jsou ke světlu standardně přiloženy.

Uchycení k řídítkům je vyřešeno klasickým plastovým držákem s pevnou objímkou, jež se stahuje pomocí šroubku s velkou plastovou hlavicí. Montáž světla je proto záležitostí okamžiku. Objímka je uzpůsobena pro oversize (31,8 mm) řídítka, nicméně přiložená gumová redukce umožňuje montáž i na dříve používaný užší průměr.

Cena testovaného modelu Tour de France 3W je 349 korun.

(kad)

 

Plusy: bytelné provedení, výkon, jednolitost svět. kužele

 

Minusy: nenalezli jsme

datum: 31.05.12 - kategorie: Technika

zpět