Cykloexpedice Galaxy 2018 Thajsko

Zkušení cestovatelé Rudolf Trecha na Galaxy Skylab a Pavel Osadčí /GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS/ s výživou Penco a podporou CYKLOŠVEC absolvují cyklistickou expedici  Galaxy Thajsko 2018

Po dvanácti hodinovém letu jsme dorazili do Bangkoku. Ubytovali se a bezproblémů smontovali kola. Zítra nás čeká cesta na sever Thajska, konkrétně do města Chiang Mai. Zde strávíme pár dní. Navštívíme několik budhistických chrámu a poté vyrážíme směr hory severního Thajska s předpokládanou návštěvou Chian Mao s jednou z nejvyšších hor. Dále zavítáme do vesnice Mae Salong, která se nachází v oblasti zlatého trojúhelníku na hranicích s Barmou. Následuje přejezd do Chiang Kongu, kde by jsme chtěli překročit hranici s Laosem. Odtud pokračovat přes Laoské hory do městečka Pakbeng. Zde nastoupit na loď a dojet do Luang Prabangu. Pokud se nám zde podaří vyřídit vietnamská víza, bude na nás, jestli na sever či na jih Vietnamu. To je hrubý plán naší cesty pro první měsíc. Zdravíme z Bangkoku.

Ahoj, tak jsem se konečně dostal k napsání pár řádek. Chystám se k tomu už několik  dní, ale každý  večer jsem strženej jak budík, tak až dnes kdy jsme si před Chiang Rai udělali den volna. Na začátku naší cesty jsme strávili několik dní v Chiang Mai prohlídkou starého města a několika budhistických chrámu. Cesta na sever pokračovala kolem jezera Mae Kuang, kde měl být přívoz na druhou stranu. Bohužel již není v provozu. V nejužším místě vybudovali most pro pěší a následovala opravdu náročná cesta džunglí. Většinu cesty jsme tlačili a přenášeli. Když jsme se dostali na asfalt, cesta na sever probíhala způsobem "dojedeš pod kopec a hodinu tlačís nahoru". Při sjezdu stojíš na brzdách či raději slezeš. Když jsi dole, následuje další kopec a stále dokola. Takhle to šlo několik dní. Severní hory Thajska jsou opravdu náročné, ale krásné. Spíme, kde se dá. U hodných thajců, v klášterech u mnichů či v gasthausech. Zítra snad už dojedem do Chiang Rai.Odtud do zlatého trojúhelníku a příští týden snad přes Mekong zamíříme do Laosu.

První měsíc našeho cykloputovani máme za sebou. Přes hory severního Thajska jsme dojeli do zlatého trojúhelníku a podél Mekongu až do Chiang Kongu. Přes most přátelství jsme překročili hranice do Laosu. Po Mekongu jsme se dva dny plavili do Luang Prabangu. Je to staré hlavní město Laosu plné památek ale také turistů.Zde jsme strávili pár dní prohlídkou města a okolí. 

Dále naše cesta pokračovalo do Phosavanu, města které bylo jedním z nejvíce bombardovaných za Vietnamské války. V okoli se nacházejí velmi známé  "planiny džbánů". A odtud míříme k Vietnamu. Tak snad příště už od jihočínskeho moře.

16.3. 2018

Zdravím z naší cesty. Další  naše putování pokračovalo přes hranice Laosu do Vietnamu. Hory ve Vietnamu jsou krásné, ale chladné a často zahaleny mlhou. Užili jsme si deště a po opuštění hor a dojezdu k moři ještě navíc mlhy a chladu. Prostě klasické zimní období ve Vietnamu.Podél moře jsme dojeli do národního parku v Binh Hinu. Zde jsme strávili pár dní a pokračovali do zátoky Ha Long. Moc krásné místo,ale chtělo by to více sluníčka. Poslední týden v Asii a už jen cesta do Hanoje a pak snad domů. Najeli jsme cca.2000 km nastoupili nespočet výškových metrů a zatím pouze jeden defekt a to po složení kola v Thajsku a ujetí dvou km. při zkušební jizdě na lehko. 

Shrnutí cesty: Celková doba 60 dnů. Vlakem Bangkok - Chiang Mai 650km., lodí po Megkongu 2 dny, autobusem Luang Prabang 260,  na kole 2042km. Převýšení 4x nad 1500m.

  Zajímavosti: Bangkok centrum (Unesco), Chiang Mai - noční trh, klášter na kopci za letištěm, vyhlídka. Chiang Rai - park 15 km.před, Doi Ang Krang silnice 1249.- 1850m.kopec pak botanická zahrada.  Zlatý trojúhelník, Megkong, Luang Prabang. 

Unesco +vodopády, Phonsavan - planina džbánú (unesco), Nonghet (horská vesnice)+hraniční přechod Nâm Cân a sjezd do Vietnamu. Sídlo králů dinastie HO 13té stol. u Vinh Loc(unesco). Ninh Binh národní park, Ha Long národní park (unesco)s vyhlídkou na lodi,  Hanoi - historické centrum. Mnoho dalších nelze vyjmenovat.

    Zdravé jídlo a pohoda na cestě a technika jsou podmínky pro zdárné dokončení cesty které k tomu patří. Já jezdím na Galaxy Skylab Eco 29" 

Díky za přízeň.  Pavel s Rudou

Foto a info z loňské výpravy: //www.cyklosvec.cz/…/cykloexpedice-galaxy-2017-thajsko/

Fotogalerie

                    Galaxy Skylab

zpět