Galaxy CykloŠvec maraton Tálín zahájil Galaxy sérii 2013

Jednoznačně nejstudenější den uplynulého týdne, a to sobota 20. dubna 2013, patřil v Tálíně prvnímu dílu Galaxy série 2013. Poručit větru a dešti však nelze, takže se pořadatelé Galaxy CykloŠvec Maratonu Tálín i účastníci závodu museli smířit s tím, že vytrvalý déšť proměnil trať v Píseckých horách v bahenní lázně.

Nepřízeň počasí však byla znát i na startovní listině, která v porovnání s loňským rokem citelně prořídla. Závodění v dešti, blátě a teplotě okolo osmi stupňů Celsia zkrátka není pro každého. Přesto se ale na startu delší trasy závodu setkala slušná konkurence, když největšími favority na vítězství byl kromě obhájce prvenství z loňského roku Ladislava Fabišovského (Madeta Fitness/Haibike) také jistebnický rodák Ivan Rybařík (cistysport.cz).

„Tálínskej rybník“ známý z lidové písně byl svědkem úvodního závodu Galaxy série již poněkolikáté. Z návsi jihočeské obce Tálín, která leží asi 10 km od Písku, odstartovali nejdříve v 11.30 účastníci závodu na 72 kilometrů. Jeho trať byla tvořena dvěma okruhy v srdci přírodního parku Písecké hory a tento okruh maratonci absolvovali dvakrát. V pravé poledne se pak na trať vydali i účastníci závodu na 38 kilometrů, kteří rozmanitý okruh s širokými lesními cestami, ale i techničtějšími výjezdy a sjezdy absolvovali jen jednou.

Po startu peloton zamířil k obci Kukle, kde trať prudce odbočila do prvního stoupání. Zde se již začalo oddělovat zrno od plev, neboť kromě výkonnosti již rozbahněná trať prověřila i technické dovednosti účastníků. Následovala série povětšinou kratších a prudších výjezdů včetně toho na nejvyšší vrchol Píseckých hor – Velký Mehelník.

Nejsilnější déšť přestal oblast Písecka zkrápět krátce před startem, ale i poté se závodníci museli ještě potýkat s drobným mrholením než déšť definitivně ustal. V druhém okruhu, kdy se již jelo bez deště a terén začal pomalu vysychat, se však rozježděná trať začala měnit v lepkavou směs znesnadňující jízdu.

S nástrahami tratě i soupeři si na dlouhé trase stejně jako vloni nejlépe poradil Ladislav Fabišovský (Madeta Fitness/Haibike), který cílovou páskou projel v čase 3:17:35. Druhé místo s odstupem více než dvou minut vybojoval Petr Šindelář (Velosport Domažlice) a třetí dojel Petr Tatíček (Cyklotrénink Giant). Mezi ženami kralovala delší trase Dagmar Svěráková (Cyklotrenink.com), která zvítězila před Milenou Cesnakovou (GS Technik Cyklo Team Jistebnice) a Veronikou Jenčekovou (Eurofoam Sport Team).

Na kratší trati dlouhé 38 kilometrů se z vítězství radovali Vojtěch Papež a Anna Kolářová (oba Velosport Valenta Scott Team).

Galaxy série 2013 pokračuje za měsíc 25.5. v Prachaticích. Více naleznete na www.galaxy-serie.cz

Výsledky:
72 km - muži

1. FABIŠOVSKÝ Ladislav (Madeta Fitness/Haibike) 3:17:35
2. ŠINDELÁŘ Petr (Velosport Domažlice) +2:19
3. TATÍČEK Petr (Cyklotrénink Giant) +3:55
4. FAJT Milan (Eurofoam Sport Team) +7:28
5. PAUR Ondřej (Author Team Stupno) +9:29

72 km - ženy
1. SVĚRÁKOVÁ Dagmar (Cyklotrenink.com) 4:10:33
2. CESNAKOVÁ Milena (GS Technik Cyklo Team Jistebnice) +5:02
3. JENČEKOVÁ Veronika (Eurofoam Sport Team) +16:52

38 km - muži
1. PAPEŽ Vojtěch (Velosport Valenta Scott Team) 1:45:06
2. KUČERA Jan (www.inkospor-team.cz) +2:22
3. ZAVADIL Libor (Velo Dvořák Haibike Team)+2:23

38 km - ženy
1. KOLÁŘOVÁ Anna (Velosport Valenta Scott Team) 2:12:57
2. KORNALÍKOVÁ Eva (Kraken Team Dobříš) +6:36
3. HASELBAUEROVÁ Anna (Švec Cyklo Team) +10:14

Kompletní výsledky naleznete na sportsoft.cz.

Foto: Mirek Chládek

www.mtbs.cz 

zpět