Galaxy CykloŠvec maraton Tálín zahájí v sobotu 3.5. Galaxy sérii 2014

Kalendář Galaxy Série 2014 i letos začíná v jihočeském Tálíně, ležícího u stejnojmenného rybníka známého z jedné české lidové písně. Závod se v tomto jihočeském městečku pojede už 3. 5., a to po trase, která zčásti kopíruje trať závodu Českého poháru, jenž se jezdíval v Písku-Semicích. Svým pojetím je Galaxy série směřována na všechny skupiny cyklistů.

 

Trasy:

A - 72 Km nájezd plus 2 okruhy a sjezd - převýšení 1500 m 
B- 38 Km nájezd plus 1 okruh a sjezd - převýšení 730 m 
Start a cíl: Tálín náves cca 10 km od Písku směr Týn nad Vltavou 

Start: 
trasa A (všechny kategorie) 11:30 hod. 
trasa B (všechny kategorie) 12:00 hod.
vložené závody dětí: 10:00 hod 

Občerstvení: krátká trať 1x, dlouhá 2x + v cíli

Start závodu proběhne na návsi před tálínským obecním úřadem a odtud se závodníci vydají po asfaltové silnici směrem na obec Kukle. Na začátku obce se odbočí vlevo a na dlouhou dobu se vjede do nitra Píseckých hor. Výjezd na kopec Němec budou střídat prudká stoupání. Následovat bude odpočinkový asfaltový úsek a po vjetí na šotolinu přijde na řadu také dlouhé klesání směrem k obci Údraž. Do této vsi se ale nikdo nepodívá, neboť se daleko před ní odbočí prudce vlevo a pěknou širokou lesní šotolinovou cestou se pojede nejprve kolem občerstvovací stanice a potom cik cak směrem na samoty Mlaka. A pak to přijde! Nekonečné stoupání na nejvyšší vrchol Píseckých hor. Zprvu po asfaltu, potom terénem, ale následný sjezd z Velkého Mehelníku (632 m n.m.) bude stát zato. Po prudkém sjezdu čeká na závodníky sjezd mírný a dlouhý. Nic netrvá věčně a bude se muset odbočit vlevo do úžasného terénu vyvořeného lesními kolovými traktory. Po průjezdu hustým lesem se vyjede na jeho okraji a před očima závodníků se tak zjeví obec Semice. Následuje rovinatá jízda podél lesa, mihne se obec Nový Dvůr a po chvíli přijde na řadu dělení tratí. Rovně pojedou závodníci do dalšího okruhu, kdy vyjedou na asfaltovou spojnici mezi Tálín a Kukle. Vpravo odbočí závodníci směřující do cíle na tálínské návsi. Musí se však ještě objet celý Tálínský rybník a tak si každý užije jízdu po dvou hrázích rybníka. Pak už jen pro diváky kličkovaná po Tálíně a hurá pod cílový oblouk!  Po závodě Vás čeká bohatá tombola a další doprovodný program.

Novinkou v Galaxy sérii 2014 bude Galaxy GoldSprint - závod na stacionárních kolech, který má již více než 120-ti letou historii. Můžete ho vyzkoušet poprvé 3.5. v Tálíně a vyhrát hodnotné ceny.

Ceny pro vítěze i do tomboly věnovali i partneři Galaxy série, a to: CykloŠvec, Galaxy, Kenda, Fox Racing Shox, Catlike, Birell, KMC, Kidzamo, Progress sportswear, Trek, Insportline, RSP, GO!, Enervit, Crops, Nexelo aj.

Podrobné informace k seriálu i jednotlivým závodům naleznete na www.galaxy-serie.cz. Galaxy sérii najdete také na www.facebook.com/GalaxySerie

Ředitel závodu: Jaroslav Hronek, tel: 777 958 909

Kalendář závodů Galaxy série 2014
 

3.5. Galaxy CykloŠvec maraton Tálín 
17.5. Fox Galaxy maraton Prachatice
14.6. Galaxy Petyša tour - Rožnov pod Radhoštěm
9.8.  Pálavský krpál Mikulov
16.8. AVG Náměšťský maraton - Náměšť nad Oslavou 

30.8. Galaxy Kenda Jistebnický maraton - Jistebnice

27.9. Galaxy Catlike Zručský maraton - Kácov

4.10. Tour de Brdy - Strašice
 

www.galaxy-serie.cz


 

 

zpět