3. závod Galaxy Stevens série v Jistebnici vyhrál Jan Beneš

A je to tady, 18. ročník maratonu horských kol v Jistebnici je za námi. A jaký byl?

V číslech by se dalo říci 128 závodících dětí, 166 závodníků na dlouhé a 146 závodníků na krátké trati, 12 rodinných týmů, uděleno bylo 14 titulů Přeborník Jihočeského svazu cyklistiky v maratonu dětí a mládeže, rozdali jsme 77 ks medailí, snědlo se 250 koláčků a tančili jsme do 2 h do rána.

Ale to by se nikdo nedozvěděl o strachu pořadatelů z avizované předpovědi počasí, o tom, jak v noci vítr polámal již postavený hasičský stan a musel se stavět náhradní, o hromadách sněhu, mezi kterými projížděli závodníci z dlouhé trati na sjezdovce pod hotelem Monínec, o tom, že zakoupením dresu APLA jste mohli přispět na dobrou věc…

Celé to vypuklo samozřejmě startem odrážedel, po kterých následovaly další a další dětské kategorie. I na těch malých závodnících je znát tréma a nervozita, ale jakmile zazní povel „start“, je vidět, že je kolo baví a jezdí s chutí a úsměvem na tváři – a když k tomu ještě všichni v cíli dostanou výborný koláč, případné strasti a bolístky ze závodu jsou zapomenuty. Než nastalo slavnostní vyhlášení vítězů, mohly si děti ještě zadovádět na skákacím hradu či zatančit na směs dětských písniček pod vedením Lucky Tomečkové. Následně pak byli odměněni vždy tři nejlepší z každé kategorie a vítěz navíc ještě obdržel pohár a titul „Přeborník Jihočeského svazu cyklistiky v maratonu“.

Výsledky dětí ve zkratce:

OH: 1. Terezie Koblicová (Junior Cycling Projekt Team), 2. Adélka Janů (Cykloklub Chýnov), 3. Barbora Tomečková (GS cyklo team Jitebnice)

OK: Tobiáš Igler (IGI Team Prachatice), 2. Ondra Valeška (Valdoni), 3. Matyáš Polák (Cyklo ATOM cycling team)

U6W: 1. Pavlína Orlowská (Pepet), 2. Daniela Šašková (Kamenice n.Lipou) 3. Tereza Hronková (Biketime Bulls Písek)

U6M: 1. Šimon Müller (RTS Bikekids), 2. Tobiáš Vejslík (Pelhřimov), 3. Matyáš Domin (Hvězda Praha)

U9W: 1. Kateřina Bartošová (Junior cycling Projekt Team), 2. Adéla Dušková, 3. Karolína Rothbauerová (obě Biketime Bulls Píek)

U9M: 1. Jan Vajsejtl (Bikeclinic Junior Team), 2. Jakob Müller (RTS Bikekids), 3. Tadeáš Pazourek (Cycling Academy Tábor)

ZZ1: 1. Daniela Radová (Benešov žije sportem), 2. Nikola Hálková (Písek), 3. Veronika Horká (Junior Cycling Projekt Team)

M1: 1. Tomáš Kraus, 2. Kryštof Krešák (oba Cycling Academy Tábor), 3. David Janík (SP Kolo Loap Specialized)

ZZ2: 1. Daniela Radová (Benešov žije sportem), 2. Simona Kotlínová, 3. Klára Hronková (obě Biketime Bulls Písek)

M2: 1. Štěpán Hynšt (GS cyklo team Jistebnice), 2. Jakub Vlasatý, 3. Marek Witkowski (oba Biketime Bulls Písek)

A pod bránou TREK na náměstí v Jistebnici se mezitím seřadili závodníci, kteří se rozhodli vydat na trať dlouhou 26 km s převýšením 592 m. Proběhlo pár rozhovorů pro Jihočeskou televizi, s prospěšností své činnosti nás několika větami seznámili závodící členové sdružení APLA Jižní Čechy (asociace pomáhající lidem s autismem) a po rozmluvě hlavního rozhodčího a ředitele závodu Pavla Rybaříka k závodníkům zaznělo odpočítávání ke startu. Půl hodiny poté se na svůj závod vydali i závodníci na trasu 45 km s převýšením 1058 m. Tentokrát je sice nečekal obávaný výjezd po sjezdovce na Monínci, ale průjezd mezi hromadami sněhu na malé sjezdovce pod hotelem, výběh schodů k hotelu a následný výjezd či pro většinu startovního pole výběh či spíše výšlap po kořenech turistické cesty nahoru nad sjezdovku ho více než stoprocentně nahradily. Na vrchařskou prémii na Monínci dorazil jako první Jan Beneš z Cyklostport-Pitstop.cz, celkový vítěz dlouhé trasy. Jako odměnu obdržel poukaz na ubytování pro dvě osoby v hotelu Monínec, takže si tohle středisko bude moci prohlédnout znovu - i bez závodního stresu a spěchu.

               A do cíle přijíždí jeden závodník za druhým, často se bojuje ještě i na startovní čáře a pak už jen úsměvy do fotoaparátů, poplácávání po zádech, podávání ruky soupeři či kamarádovi, boloňské těstoviny, káva, domácí perník pečený pořadateli…

               Úderem páté hodiny odpolední se na pódiu objevily pořadatelky ve slavnostním oblečení a nastalo dekorování prvních pěti nejlepších z každé kategorie na dlouhé trati a prvních třech na trati krátké. Nezapomněli jsme ocenit nejmladšího (Tomáš Janů, Mníšek p.Brdy, roč.2009 a Tomík Rybařík, GS cyklo team Jistebnice, roč.2008) a nejstaršího závodníka (Antonín Florián, SK FIT Tábor, roč.1949),  rodinné týmy (1.místo Tomečkovi, GS cyklo team Jistebnice, 2.místo Rybaříkovi, GS cyklo team Jistebnice, 3.místo Orlowští, Pepet) ani tandemy (Jana Charvátová a Václav Morozov, AGRO 21).

Výsledky hlavních závodů ve zkratce:

M3: 1. Michal Volf (COPR Přeštice), 2. Martin Dušák (ČS Specialized MTB Junior Team), 3. Zdeněk Fiedler (Čistý sport Way2Live)

A2: 1. Michal Zápotocký (EXPRES CZ-SCOTT Team Kolín), 2. Jan Havránek (Čistý sport Way2Live), 3. Filip Trnka (Z Bike Team Třeboň)

B2: 1. Robin Hyšpler (Prodoli Racing Team) – celkový vítěz krátké trati 1:07,14, 2. Ondra Stropnický (Prodoli Racing Team), 3. Ondřej Bambula (ČEZ CT Tábor)

C2: 1. Martin Lepič (Prodoli Racing Team), 2. Luboš Kovařík (Cycling Academy Tábor), 3. Antonín Florián (SK FIT Tábor)

D2: 1. Kurt Mitgutsch (Rad&Nabe Union Oepping – AT), 2. Ladislav Bubla (GS cyklo team Jistebnice), 3.Miroslav Kelner (Bike team Č.Krumlov)

E2: 1. Jiří Svoboda (Authentic Bike Třebíč), 2. Antonín Florián st. (SK FIT Tábor), 3. Jiří Lenc (MTB Šumava Riders)

Z3: 1. Klára Šafaříková (GS cyklo team Jistebnice), 2. Barbora Macháčková (GS cyklo team Jistebnice), 3. Lenka Kotrbová (Authentic Bike Třebíč)

Z2: 1. Nikola Nováková (GS cyklo team Jistebnice), 2. Monika Klimešová (Brno), Lenka Žáková-Trpáková (Fitness Bikers Team Nuzbely)

H2: 1. Lucie Tomečková (GS cyklo team Jistebnice) – celková vítězka v ženách krátké trati 1:23,40, 2. Lenka Mráčková (Cykloklub Chýnov), 3. Pavla Křešáková (Cykloklub Chýnov)

TD: 1. Jana Charvátová, Václav Morozov (AGRO 21)

A1: 1. Jan Beneš (Cyklosport-Pitstop.cz) – celkový vítěz dlouhé trati 1:50,42, 2. Jaroslav Šitner (GS cyklo team Jistebnice), 3. Jan Mikolášek (Velosport Valenta Scott Team)

B1: 1. David Kníže (Prodoli Racing Team), 2. Ivan Rybařík (GS cyklo team Jistebnice), 3. Zdeněk Tomeček (GS cyklo team Jistebnice)

C1: 1. Tomáš Jakeš (Prodoli Racing Team), 2. Libor Zavadil (VELO Dvořák), 3. Jan Benda (SK FIT Tábor)

D1: 1. Alan Vaněk (Cyklo ATOM cycling team), 2. Richard Zdeněk (Kbely Cycling Team), 3. Michael Schiffer (Bike-Altmann.at)

Z1: 1. Pavlína Macková (Cykloklub Chýnov), 2. Eliška Hrušková (Prodoli Racing Team), 3. Veronika Nováková (PROMPT2 go!team)

H1: 1. Kamila Petráková (Apex-Bike Klub Tábor) – celková vítězka v ženách dlouhé trati 2:23,57, 2. Jana Matlášková (Cyklo Jiřička Č.Budějovice), 3. Gábina Hrubá (BSK rating)

Kdo chtěl, zůstal s námi, tančil, zpíval a dobře se bavil až do pozdních nočních či brzkých ranních hodin.

V neděli ráno se vše rozebralo, uklidilo, rozvezlo, odvezlo, složilo… a pohledem na prázdný prostor sportoviště u rybníka Smolík konstatujeme, že nezasvěcený by ani nepoznal, že se tady něco dělo……

Velké poděkování patří sponzorům a partnerům závodu:

TREK, Bontrager, Město Jistebnice, GS Technik Jistebnice, SBD Milevsko, Inomech Tábor, Cyklo Tábor u Zemědělky, Efaflex, Uhlí Jambor, Hudy Tábor, Společenství obcí Čertovo břemeno, Monínec, Čistý sport, Prodoli Veselí nad Lužnicí, Mastr Propagace, Kupkolo.cz, CykloŠvec Písek, Galaxy, Stevens, Agrozet, Penco, Staropramen, Jihočeský kraj, Jihočeský svaz cyklistiky, Pekárna Velíškovi Kamenice nad Lipou, Hasiči Jistebnice

 a dále všem organizátorům, pořadatelům, dobrovolníkům a ostatním, kteří se na přípravách a realizaci tohoto závodu podíleli či nám jakkoliv a s čímkoliv pomohli.  DĚKUJEME VÁM !

 TAK ZASE ZA ROK V JISTEBNICI….

 SPSVD Jistebnice

 Výsledky: http://www.galaxy-serie.cz/rs/vysledky-6/

Další foto: www.facebook.com/GalaxyStevensSerie

Fotogalerie

 Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Lukáš Smola /Galaxy CykloŠvec Stevens/  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jonáš Březina - GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS  Lukáš Smola /Galaxy CykloŠvec Stevens/  Jistebnice 2017  Tomáš Kudlák /Galaxy CykloŠvec Stevens/  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017  Jistebnice 2017

zpět